Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Атлетико (Мадрид) спечели Суперкупата на Европа за трети път в историята си. Избраниците на Диего Симеоне победиха с 4:2 Реал (Мадрид) след продължения (2:2 в редовното време) на стадиона в естонската столица Талин. Ексцентричният аржентински треньор не беше на пейката до своите поради наказание. Симеоне преживяваше изключително емоционално случващото се на терена от ВИП ложата, като БЛИЦ показа ексклузивни кадри.

В герой за Атлетико се превърна Диего Коста, който блесна с два гола. За победителите вкараха още Саул Нигес и Коке. Точни за Реал бяха Карим Бензема и Серхио Рамос от дузпа.

Това беше първи официален мач на "белия балет" след ерата "Кристиано Роналдо". Мегазвездата на световния футбол беше продаден това лято на Ювентус. Нямаше го и Зинедин Зидан, който сдаде треньорския пост на Хулен Лопетеги. Заради загубата тази вечер Реал пропусна шанса да спечели Суперкупата на Европа за трета поредна година.

"Дюшекчиите" успяха да поведат още преди да е изминала една минута. Диего Коста се пребори за топката със Серхио Рамос, премина и покрай Рафаел Варан, след което реши да стреля от малък ъгъл, и то с успех, пронизвайки Кейлор Навас - 0:1.

В 27-ата минута Реал изравни чрез Карим Бензема. Гарет Бейл центрира отдясно към далечната греда, топката прехвърли Стефан Савич и френският нападател се разписа отблизо с глава. До почивката не падна нов гол и двата тима се прибраха в съблекалните при резултат 1:1.

И през втората част "белия балет" и "дюшекчиите" си размениха по едно попадение. В 63-ата минута Хуанфран загуби равновесие след битка с Бензема, игра с ръка наказателното поле и последва дузпа за Реал. Серхио Рамос я превърна в гол и тимът му направи обрат - 2:1.

В 79-ата Анхел Корея почти от аутлинията извади топката към Диего Коста в малкото наказателно поле, а той я засече в мрежата за 2:2.

В 98-ата Саул Нигес реализира страхотен гол. Томас центрира, а испанският национал засеюе топката от въздуха, изпращайки я неспасяемо под гредата. Така Атлетико поведе за втори път в мача, а в 104-ата минута избраниците на Диего Симеоне подпечатаха победата си с четвърти гол. Вкара го Коке и "дюшекчиите" спечелиха с 4:2.

РЕАЛ (Мадрид) - АТЛЕТИКО (Мадрид) 2:4 (2:2 в ред. време)
0:1 Диего Коста (1), 1:1 Карим Бензема (27), 2:1 Серхио Рамос (63-дузпа), 2:2 Диего Коста (79), 2:3 Саул Нигес (99), 2:4 Коке (104)