Олимпик (Лион) се издъни у дома и стигна само до 1:1 срещу Реймс в среща от 20-ия кръг на френската Лига 1. “Хлапетата” губеха след първото полувреме, след като Пабло Чавария (34) даде аванс на гостите. Бертран Траоре (70) донесе точката на домакините, които остават трети с 33 точки. Реймс е седми с 27 точки.

По-рано Лил победи с 3:1 при визитата си на Каен и се утвърди на втората позиция. Никола Пепе (8, 20) откри резултата в полза на гостите, а след това и удвои аванса им. След това Мехмет Челик получи втори жълт и червен картон и напусна преждевременно терена в 82-ата минута, за да завършат гостите в намален състав. В добавеното време двата тима си размениха два бързи гола. Първо Луис Араухо (90+3) се разписа за гостите, а след това Родриг Нинга (90+5) вкара почетното попадение за домакините. След успеха си Лил остава втори с 37 точки. Каен е на 16-а позиция с 18 точки.