Звездният Милан започна с успех участието си в тазгодишното издание на Лига Европа. "Росонерите" се наложиха с 1:0 като гост на Университатя (Крайова) в среща от 3-ия квалификационен кръг на надпреварата.

Единственият гол в мача падна в 44-ата минута и бе дело на едно от летните попълнения Рикардо Родригес.

За домакините пък като титуляри започнаха Христо Златински и Радослав Димитров. Първият престоя на терена през целия мач, докато защитникът бе заменен малко преди края. От звездната лятна селекция на италианците сред титулярите започнаха голмайсторът Родригес, Франк Кеси и Матео Мусакио. След почивката като резерва се появи Андре Силва.

През първата част играта беше сравнително равностойна, като и двата тима имаха добри шансове за гол. Такъв падна малко преди почивката, когато Родригес бе точен след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Второто полувреме не предложи много емоции на зрителите, които така и не съумяха да видят втори гол.

Реваншът между двата тима е след седмица на "Сан Сиро".

Университатя - Милан 0:1
0:1 Родригес (44)

Университатя: Каланчя, Димитров, Спахия, Келич, Бричяг, Златински, Густаво, Митрица, Роси, Банку, Балуца

Милан: Донарума, Абате, Мусакио, Сапата, Родригес, Кеси, Монтоливо, Бонавентура, Наинг, Борини, Кутроне