Лудогорец победи с 2:0 литовския Судува в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Двубоят бе дебютен за новия треньор на "орлите" Димитър Димитров - Херо, като възпитаниците му категорично надиграха съперника на "Лудогорец Арена" и взеха удобен аванс преди реванша на 24 август (четвъртък) от 20:30 часа.

Първото полувреме премина под натиска на Лудогорец, който обаче не успяваше да се справи със защитната стена, която литовците изградиха пред наказателното си поле.

Още в началото на втората част разградчани показаха, че няма да се примирят и ще търсят победата с всички сили, пропускайки да открият резултата с три положения между 52-ата и 54-ата минута.

Три по-късно "орлите" удариха греда, а между 62-ата и 76-ата успяха да отбележат две попадение, дело на Моци след удар с глава и Мисиджан след бомбен шут от границата на наказателното поле.

Минута преди края току-що появилият се в игра Жоао Пауло удари гредата и пропусна да направи резултата класически.

ЛУДОГОРЕЦ - СУДУВА 2:0
1:0 Козмин Моци (62'), 2:0 Върджил Мисиджан (76')

Резултат с изображение за лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 6. Натанаел Пимента, 8. Лукас Саша, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 28. Клаудиу Кешеру (37. Жоао Пауло), 30. Козмин Моци , 32. Игор Пластун, 88. Вандерсон (10. Густаво Кампаняро), 93. Върджил Мисиджан  (92. Джоди Лукоки
Резерви: 1. Хорхе Броун, 5. Георги Терзиев, 11. Жуниор Кишада, 19. Александър Василев

СУДУВА:  12. Иван Кардум, 3. Мариус Чиникас , 4. Абу Бакр , 10. Самир Керла, 13. Каролис Чевдукас (7. Ернестас Велиулис), 16. Паулиус Янушаускас ( 14. Жереми Манзоро), 19. Вайдас Славикас, 22. Овидиус Вербикас, 33. Робертас Вежевичиус (18. Дейвидас Шешплаукис), 55. Алгис Янкаускас, 6. Повилас Леймонас
Резерви: 28. Мартинас Матузас, 8. Марян Алтипармаковски, 15. Александър Живанович, 98. Домантас Антанавичиус

Двубоят по минути:
1' Начало на срещата.
7' Абел Анисе пропуска да открие резултата след воле от няколко метра и невероятна реакция на вратаря на гостите.
30' Натиск на Лудогорец, продължително владение на топката, но все още без много възможности за удар към вратата.
35'  Хубаво центриране на Сисиньо, Анисе опита удар, но не уцели добре топката и тя премина покрай вратата.
37'  Сисиньо опита удар след пас на Натанаел, но неточно.
45'  Удар в лицето от Робертас Вежевичиус срещу Козмин Моци. Литовецът вече има жълт картон, но реферът го пожали!!!
45' Край на първата част.
------------------------------------------
46' Начало на второто полувреме.
52'  Сисиньо получи топката в наказателното поле, но се забави и тя му бе избита.
53'  Анисе стреля силно от границата на вратарското поле, но над вратата.
54'  Кешерю стреля към вратата, ударът му е отбит. Румънецът с претенции за игра с ръка на съперников играч.
57'  ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мисиджан засече топката след прострелно центриране, но ударът му срещна стреничния стълб.
62'  ГОООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Козмин Моци бележи с глава след центриране на Сисиньо!!!
72' Мисиджан стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Судува.
75'  Остро центриране, удар на Вандерсон, но вратарят на гостите се справи.
76'  ГООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Върджил Мисиджан бележи за 2:0 след разбъркване и бомбен удар от границата на наказателното поле.
89' ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Жоао Пауло удари напречния стълб след далечен удар.
90+2 Пореден пропуск на Жоао Пауло, след като стреля над вратата на Судува.
90+4' Край на срещата.

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Себастиен Делфиер (Белгия)