Колумбия победи Парагвай с 1:0 в последна среща от група В на Копа Америка и приключи с перфектен актив от 9 точки на върха.

Парагвайците първи застрашиха вратата на съперника с удар на Дерлис Гонзалес още в 3-ата минута, но в 31-ата Густаво Куеяр завърши с гол атака на Колумбия за 1:0.

През втората час Колумбия продължи да бъде по-опасният тим, макар без реални опасности за гол. Такъв обаче падна в 69-ата минута след бомбен шут на Луис Диас Маруланда, който получи топката в наказателното поле, спря си я и я насочи в мрежата.

Положението беше разгледано с ВАР заради съмнение за игра с ръка и минута по-късно отменено. В продължението на двубоя реферът Карийо отново се допита до ВАР заради съмнения за дузпа в полза на Колумбия, но подмина ситуацията.

Така Колумбия остана номер 1 в класирането и ще очаква Чили или Уругвай, Аржентина е втора и ще срещне Венецуела, а Парагвай ще се надява на хикс между Япония и Еквадор във вторник сутрин, за да продължи като един от двата най-добри трети отбори.

КОЛУМБИЯ - ПАРАГВАЙ 1:0
1:0 Густаво Куеяр (31')

ColombiaКОЛУМБИЯ: 22. Алваро Монтеро, 17. Кристиан Борха , 21. Джон Лукуми , 2. Кристиан Сапата, 4. Сантиаго Ариас, 8. Едвин Кардона ( 5. Уилмар Бариос), 18. Густаво Куеяр , 16. Джеферсон Лерма, 14. Луис Диас Маруланда, 11. Хуан Куадрадо ( 10. Хамес Родригес), 9. Радамел Фалкао ( 7. Дуван Сапата)

ParaguayПАРАГВАЙ: 12. Роберто Фернандес, 18. Сантиаго Арсамендия , 13. Жуниор Алонсо, 15. Густаво Гомес, 2. Иван Пирис, 20. Матиас Рохас ( 19. Сесилио Домингес), 8. Родриго Рохас (11. Хуан Итурбе), 6. Ричард Санчес, 10. Дерлис Гонзалес ( 21. Оскар Ромеро), 23. Мигел Алмирон, 7. Оскар Кардозо

Съдия: Виктор Карийо (Перу)
Стадион: Арена Фонта Нова (Салвадор)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019