Аталанта разби Фрозиноне с 5:0 като гост в мач от 20 кръг на Серия „А“, а мачът ще се започни с четирите гола на Дуван Сапата.

27-годишният колумбиец се разписа в 44-ата, 47-ата, 64-ата и 73-ата минути. Сапата е едва третият футболист в историята на тима от Бергамо, който вкарва четири гола в един мач от Серия „А“. оставалите двама са датчанинът Поул Расмусен и шведът Ханс Йепсон. Техните постижения са от 1952 годината

Освен това Сапата е първият играч на Аталата за последните 25 години, който се разписва в седем поредни мача от първенството.

Първото попадение за „синьо-черните“ беше дело на Джанлука Манчини, който откри резултата в 11-ата минута. 22-годишният бранител е най-младият защитник в Топ 5 на европейските първенства с поне четири гола през сезона. Манчини има пет попадения на сметката си.

С този успех Аталанта събра 31 точки и излезе на шесто място, на две точки от зона Шампионска лига. Фрозиноне е на предпоследната 19-а позиция с 10 пункта.