Азербайджан и Хърватия направиха равенство 0:0 в мач от група "Н". Двубоят се игра в Баку, а гостите стъпиха неочаквано стъпиха накриво. След ремито Хърватия остава начело с 14 точки (на тима бе отнета една точка заради расистки скандал). На второ място е Италия, която по-късно приема Малта.

Любопитното е, че начело на Азербайджан е Роберт Просинечки, който се изправи срещу родината си. Това явно го мотивира допълнително и воденият от него Азербайджан направи добър мач. Още във втората минута Манджукич можеше да открие резултата, но ударът му от въздуха мина встрани от вратата на Агаев. Последва неточен изстрел на Перишич, а в 26-ата минута Манджукич засече с глава центриране отляво, но отново не намери целта. Малко след това и Агаев се намеси решаващо, избивайки в корнер шут на Перишич от 12-13 метра. Това бе и най-чистото положение в мача до момента. В 37-ата минута Симе Върсалко проби отдясно и стреля силно, но този път топката премина на сантиметри от дясната греда.

В 48-ата минута и гредата спря гостите след удар на Иван Перишич. Ковачич също пропусна, а пет минути преди края Манджукич отново не успя да преодолее Агаев отблизо.