Хърватия разби гостуващия тим на Гърция с 4:1 в първи мач помежду им от баражите за класиране на световното първенство по футбол в Русия догодина.

Домакините поведоха на стадион „Максимир” в Загреб след попадение на Лука Модрич (13-дузпа), който се разписа от бялата точка след отсъдено нарушение на вратаря Карнезис срещу Никола Калинич. Същият този Калинич (19) удвои аванса на „шахматистите” след асистенция на Стринич.

След половин час игра Гърция върна едно попадение чрез капитана си Сократис Папастатопулос (30), който засече топката с глава след изпълнение на ъглов удар. Той върна интригата за кратко, тъй като Иван Перишич (33) върна преднината от два гола на хърватите с глава след центриране на Симе Вършалко.

Грешка в отбраната на елините доведе до четвърти гол в тяхната врата в началото на втората част, когато Андрей Крамарич (49) направи резултат 4:1 след нова асистенция на Вършалко.

Лека полека футболистите на Златко Далич намалиха оборотите и доиграха по-спокойно срещата, след която направиха важна крачка към квотата за Мондиал 2018.

Реваншът на стадион „Георгиос Караискакис” в Атина е след три дни.