Световният вицешампион Хърватия победи като домакин с 2:1 Уелс в двубой от третия кръг на евроквалификациите. За победата на "ватрените" точни бяха Джейми Лорънс (17' - автогол) и Иван Перишич (48'). Почетният гол за "драконите" отбеляза Дейвид Брукс (77').

Така Хърватия оглави група "Е" 6 точки. Там втори, трети и четвърти с по 3 точки са Словакия, Уелс и Унгария. Последен там е Азербайджан с 0 точки.
В друга от евроквалификациите Исландия победи Албания с 1:0. Голът падна в 22-ата минута, а голмайстор бе Гудмундсон.

Победата позволи на "ледените" да изравнят лидерите в група "H" Франция и Турция, като и трите отбора са с по 6 точки. Тази вечер обаче именно другите водачи играят помежду си. Албания е четвърта в групата с 3 пункта, а на дъното са Андора и Молдова с нито една спечелена точка.