Големите отсъстващи от Мондиал 2018 Италия и Холандия завършиха 1:1 в престижна контрола, която се игра на „Алианц Стейдиъм“ в Торино.

Още е 3-ата минута Андреа Белоти се разписа, но голът не бе зачетен заради засада. В 32-ата минута Силесен спаси удар на Белоти, а минута след това Симоне Верди шутира неточно над вратата.

След почивката Тони Вилхена и Мемфис Депай направиха пропуски за "оранжевите", а нападателят на Валенсия Симоне Дзадза (67) реализира първия гол в мача и даде преднина на „скуадра адзура“. Само две минути по-късно защитникът Доменико Кришито получи директен червен картон и домакините останаха в намален състав.

„Лалетата“ успяха да се възползват от числения си превес едва в края на мача, когато защитникът на Борнемут Нейтън Аке (88) изравни след пас на нападателя Стивън Бергхуис от Фейенорд и оформи крайния резултат.

Двата тима не се класираха за световното първенство в Русия от 14 юни до 15 юли и до септември няма да имат други официални срещи.

Италия – Холандия 1:1
1:0 Дзадза (67), 1:1 Аке (88)

Италия: Перин, Кришито, Романьоли, Ругани, Дзапакоста (59-Де Шилио), Бонавентура (87-Пелегрини), Жоржиньо (78-Базели), Кристанте, Верди (61-Киеза), Инсиние (70-Бонучи), Белоти (63-Дзадза)

Холандия: Силенсен, Хатебур (46-Янмаат), Де Лайт (71-Аке), Ван Дайк, Блинд, Вилхена, Вормер (70- Бергуис), Де Рун (78-Промес), Вайналдум, Бабел (82-Елиа), Депай