Олимпик (Лион) разби у дома Тулуза с 5:1 в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1 и остава трети във временното класиране.

Мемфис Депай (10) откри резултата след отлично изпълнение, а Тулуза изравни само пет минути по-късно, след като Матийо Досеви (15) наказа грешка в защитата на Лион. Бертранд Траоре (30) даде нов аванс на домакините след прострелно центриране на Дюбоа. Пет минути след това Набил Фекир (35-дузпа) направи резултата 3:1.

След почивката „хлапетата“ стигнаха до нови два гола. Муса Дембеле (67, 71) първо завърши самостоятелен пробив с мощен диагонален удар, а след това се разписа на празна врата, възползвайки се от пас на Набил Фекир. Гостите от Тулуза останаха в намален състав в 83-ата минута, когато Каюзак получи червен картон, събаряйки на терена Траоре.

Лион остава трети с 49 точки и е на 5 от втория Лил. Тулуза заема 15-а позиция с 28 точки.