Българският защитник Мартин Кавдански игра цял мач за Клермон при успеха с 4:2 срещу Орлеан в среща от 34-ия кръг на френската Лига 2.

Първата част бе равностойна и в нея двата тима си размениха по един гол. В 16-ата минута Готие Пино си вкара автогол и даде аванс на гостите, а халфът Хишам Бенкаид (40) изравни.

Обратът за домакините настъпи след почивката. Матиас Перейра-Лаг (53) ги изведе напред в резултата, а Людовик Айорк (70) вкара за 3:1. Гостите завършиха мача с девет души на терена, след като Бенкаид и Усман Сисоко бяха изгонени съответно в 71-ата и 74-ата минута. Яник Артур Гомис (85) все пак успя да намали до 3:2, а Реми Дюгимон (87) оформи крайното 4:2.

С успеха си Клермон се изкачи на четвърто място с 58 точки и има шанс за промоция в елита, изоставайки на 5 от третия Аячо. Орлеан е 12-и с 42 точки.