Третодивизионният Оснабрюк отново се оказа черна котка за елитния Хамбургер в турнира за Купата на Германия. „Виолетовите“ се наложиха с 3:1 като домакин в мач от първия кръг на надпреварата и поднесоха първата изненада в тазгодишното издание на турнира. Така Оснабрюк припомни на северняците 2009 година, когато отново изхвърли „червените шорти“ след успех със 7:5 след дузпи във втория кръг.

Третодивизионния тим стигна до успеха, въпреки че над 70 минути игра с човек по-малко след червения картон на Марсел Апиа в 19-ата минута. 20 минути по-късно Халил Савран откри резултата за домакините, а Марк Хайдер удвои в 61-ата. Ахмед Арслан покачи на 3:0 в 71-ата минута. Само две минути по-късно Боби Ууд върна едно попадение за Хамбургер с точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка.