Торино се подхлъзна у дома и завърши 1:1 с Киево в среща от 13-ия кръг на италианската Серия „А”. Перпарим Хатемай (14) даде преднина на „летящите магаренца” от Верона, а Даниеле Басело (33) изравни след пас на Оби, но „биковете” не успяха да стигнат до пълен обрат. В 72-ата минута те пропуснаха дузпа, след като Андреа Белоти сгреши от бялата точка. Две минути преди края пък Радованович от гостите получи директен червен картон. След ремито Торино е осми с 18 точки, а Киево заема десета позиция със 17 точки.

Новакът СПАЛ пък препъна Фиорентина, завършвайки 1:1 с „виолетовите”. Алберто Палоски (42) даде аванс на домакините, а Федерико Киеза (80) изравни след подаване на Джовани Симеоне. След равенството СПАЛ е на 17-а позиция с 10 точки. Тимът от Флоренция пък заема девето място със 17 точки.

Удинезе също се издъни, след като загуби у дома от Каляри с 0:1. Единственият и победен гол за гостите от остров Сардиния реализира Жоао Педро (54) след пас на Барела. В последните секунди вратарят на домакините Бидзари бе изгонен с директен червен картон. След успеха си Каляри задмина съперника и е на 12-о място с 15 точки. Удинезе е 14-и с 12 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"