Хърватия и Италия завършиха 1:1 в най-интересния мач от група H от европейските квалификации. Със спечелената точка домакините продължават да са лидери във временното класиране с 14 точки. „Скуадра адзура” е втори с 12. През есента срещата Милано също завърши 1:1. Двубоят в Хърватия предложи пропусната дузпа, спорно зачетен гол, спорно отменен гол, реализирана дузпа и още интересни ситуации.

Сблъсъкът на стадион "Полюд" се игра пред празни трибуни заради наказание на домакините. В знак на протест срещу УЕФА феновете бяха опънали голям нацистки символ на празния стадион, което може да доведе до ново още по-тежко наказание. За първи път в историята пък италианският национален отбор играеше официален мач пред празни трибуни.

Момчетата на селекционера Нико Ковач започнаха агресивно и още в 7-ата минута можеха да поведат, след като получиха право да изпълнят дузпа. Астори повали  Дарио Сърна в наказателното поле. Зад топката застана Марио Манджукич, но легендата Буфон спаси шута.

Само 4 минути по-късно гол на Ел Шаарави от гостите беше отменен заради засада. Докато "адзурите" оспорваха съдийското решение, играчите на Хърватия осъществиха бърза контра, която завърши с пас отдясно на Ракитич към Манджукич. Този път голмайсторът на Атлетико (Мадрид) засече точно в мрежата за 1:0. При попадението останаха сериозни съмнения за засада на Манджукич. Това предизвика поредната бурна реакция на италианците, а ветеранът Буфон получи жълт картон за атаката си към рефера Аткинсън от Англия. В 18-ата минута Олич пропусна от чиста позиция да покачи след отличен пас на Манджукич. 9 минути по-късно Де Силвестри получи контузия в коляното и трябваше да бъде заменен принудително.

След половин час игра Ел Шаарави не можа отблизо да изравни, след като стреля в тялото на вратаря Субашич. В 36-ата минута обаче италианците спечелиха дузпа. Пирло центрира от пряк свободен удар, Грациано Пеле засече с глава и точно до него Манджукич изби с високо вдигната нагоре ръка. Мартин Аткинсън отсъди дузпа след консултация с помощниците си. Кандрева реализира хладнокръвно в стил "Паненка" - 1:1. На почивката резервата Салваторе Сиригу смени Буфон, който също се контузи. "Шахматистите" завършиха мача с 10 души, след като Сърна беше изгонен в 90-ата минута.

Хърватия - Италия 1:1
1:0 Марио Манджукич (11), 1:1 Антонио Кандрева (36-дузпа)

Хърватия: Субашич, Сърна, Шилденфелд, Вида, Пранич (73 - Връшалко), Ракитич, Перишич, Брозович, Ковачич (90+2 - Леовац), Олич (46 - Ребич), Манджукич

Италия: Буфон (46 - Сиригу), Бонучи, Де Силвестри 27 - Де Шилио), Астори, Дармиан, Пирло, Маркизио, Кандрева, Пароло, Пеле, Ел Шаарави (80 - Ранокия)