Първият съперник на Лудогорец от груповата фаза на Лига Европа Истанбул Башакшехир победи Фенербахче като гост с 3:2 в градско дерби от четвъртия кръг на турската Суперлига.

Ганайският защитник Джоузеф Атамах (2) след асистенция на Емре Бельозоглу, както и Емануел Адебайор (33) дадоха комфортен аванс на гостите. За гола на тогоанеца асистира бившият защитник на Лудогорец Жуниор Кайсара, играл още и за Шалке 04.

Мароканецът Набил Дирар (43) и бившият бранител на Ливърпул Мартин Шкъртел (78) след пас на Матийо Валбуена изравниха за 2:2. Истанбул Башакшехир обаче стигна драматично до трите точки с гол в последните секунди на Керим Фрай (90+3) след нова асистенция на Бельозоглу.

Така следващият съперник на българския шампион събра 9 точки и се изкачи на трета позиция в Суперлигата преди останалите срещи от кръга. Фенербахче е седми с 5 точки.

Истанбул Башакшехир приема Лудогорец следващия четвъртък от 20:00 часа българско време.