Реал (Мадрид) постигна втора поредна победа в испанската Примера. "Белия балет" успя да надиграе Севиля като домакин с 2:0.

Европейският шампион стигна до ценния успех, с който изпревари днешния си съперник в класирането, с късни попадения, дело на Каземиро (78) и Лука Модрич (90+2).

Първото полувреме двата тима си размениха само по едно по-сериозно положение, като за "белите" с пропуск се отчете Винисиус, а за андалусийци такъв сътвори Серхио Ескудеро.

Втората част бе по-интересната, а в нея водещият тим бе Реал. Домакините натиснаха сериозно своя съперник и след няколко сериозни пропуска, гол във вратата на Севиля все пак падна. Негов автор бе Каземиро, който отбеляза по прекрасен начин от далечна дистанция в 78-ата минута.

"Белите" продължиха да играят по-добре и след преднината си, като това логично доведе до нов гол. Той падна в добавеното време, а негов автор бе Лука Модрич. Халфът, носител на "Златната топка", открадна топка около центъра на терена, напредна и бе безпогрешен в завършващия си удар, оформяйки крайното 2:0.

С успеха Реал вече е трети с 36 точки, като има преднина от 3 пункта пред четвъртия Севиля. "Белите" изостават и само на 2 точки от Атлетико (Мадрид), който обаче има мач пасив.