Испания разгроми Македония с 5:1 в първи мач от група С на европейските квалификации. Ла фурия имаше тотално надмощие над значително отстъпващия по класа съперник и пропусна да запише още по-убедителен успех във Валенсия. Старт на голеадата във вратата на Пацовски даде Серхио Рамос. Защитникът откри резултата след четвърт час игра от дузпа. Местният любимец на "Местая" Пако Алкасер покачи в 17-ата минута, а македонците върнаха едно попадение чрез Агим Ибраими (28-дузпа). Секунди преди почивката Серхио Бускетс (45+3) се разписа за 3:1, Давид Силва (50) и Педро фиксираха крайното 5:1.

Изнедата се получи на стадиона в Киев, където Словакия излъга домакините от Украйна с 1:0. Единственото попадение заби Роберт Мак в 17-ата минута след асистенция на Хамшик.

Сензацията имаше и в Люксембург. Домакините измъкнаха 1:1 срещу Беларус. Тимът от Великото херцогство откри чрез Ларс Гершон (42), Станислав Драгун (78) спаси гостите от голям резил с изравнителен гол.