Испания и Италия завършиха квалификациите в група „G” на зона Европа за световното първенство в Русия с минимални победи като гости.

„Ла Фурия” спечели с 1:0 при визитата си на Израел. Испанците бяха в доста експериментален състав, след като още в миналия кръг си бяха осигурили директното класиране за шампионата на планетата. Победата в тази сблъсък им донесе халфът на Реал Сосиедад Асиер Ияраменди (76). Така Испания приключи с 28 точки на първата позиция. Израелците останаха четвърти с 12 точки.

Италия пък спечели с 1:0 при гостуването си на Албания. Победният гол за „адзурите” реализира халфът на Интер Антонио Кандрева (73) след асистенция на Леонардо Спинацола. Футболистите на Джампиеро Вентира завършиха втори в групата с 23 точки и ще играят на баражите като един от най-добрите осем втори отбора във всички групи. Албанците са трети с 13 точки.

Македония продължи с добрите си изяви напоследък и след равенството 1:1 в Италия разби у дома аутсайдера Лихтенщайн с 4:0. Висар Муслиу (36) след пас на Алиоски и Александър Трайковски (38) след асистенция на Горан Пандев бяха точни преди почивката, а след нея се разписаха Енис Барди (67) и Ариян Адеми (69). Така македонците събраха 11 точки, но останаха предпоследни. Лихтенщайн пък завърши тези квалификации без нито една спечелена точка.