Исландия разби като гост Турция с 3:0 в Ескишехир в световна квалификация от предпоследния девети кръг в група "I" на зона Европа. Така „викингите” излязоха на първо място в групата и са само на крачка от класиране за Мондиал 2018 в Русия, а турците загубиха всякакви надежди дори за втората позиция, която дава право на евентуално участие в допълнителните плейофи.

Йохан Гудмундсон (32) и Биркир Бярнасон (39) вкараха два гола за гостите още преди почивката след подавания на Бодварсон, а малко след началото на втората част Кари Арнасон (49) довърши домакините.

Исландците са на върха с 19 точки, а в последния кръг приемат Косово и при победа ще се класират директно за световното първенство в Русия следващото лято. Турция е на четвърто място с 14 точки и дори при победа в последния кръг във Финландия няма шанс за втората позиция.