23 ноември 2011 година. Милан и Барселона играят в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Каталунците водят в резултата, но идва 54-ата минута, когато Кевин Принс Боатенг бележи за 2:2.

Попадението и до днес е определяно като най-красивото в кариерата му, а преди да отправи смъртоносния удар, ганаецът прекарва топката покрай тогавашния ляв бек на Барса, а сега шеф в клуба, Ерик Абидал (номер 22) и го оставя безпомощен.

Голът може би вече щеше да е забравен от феновете, ако Боатенг и Абидал не се бяха срещнали 8 години по-късно, но не за да си говорят за попадението и предхождащия го финт, а по повод трансфера на нападателя на "Камп Ноу".

Ръководство на каталунците поиска от спортния директор Ерик Абидал да намери опитен голаджия, с опит в евротурнирите, с възможност да играе в Шампионската лига до края на сезона и по възможност да няма претенции за много игрови минути, а Абидал се сети именно за Боатенг.