Интер и Рома завършиха наравно 1:1 в дербито на кръга в италианската Серия "А". Двубоят се игра в Милано, а точни бяха Стефан Ел Шаарави за "вълците" и Иван Перишич за "нерадзурите". Със спечелената само една точка Рома не успя да изпревари Милан и да се изкачи на четвъртото място.

Шаарави откри за Рома  в 14-ата минута със страхотен изстрел, а Пелегрини пропиля отлична възможност да удвои резултата.

Интер успя да изравни в 61-ата минута. Данило Д’Амброзио изведе отлично Иван Перишич, който с глава порази вратата на Рома за 1:1.

Рома можеше да стигне до успеха в заключителните моменти на двубоя, когато Коларов отправи опасен удар, но вратарят Ханданович изби.

Интер заема спокойно третото място с 61 точки, с аванс от 5 пред градския съперник Милан.