Сериозни претенции за дузпи имаше както от страна на Италия, така и от Швеция през първата част от реванша помежду им в баража за място на Мондиал 2018 в Русия. В първия мач скандинавците спечелиха с 1:0 на свой терен.

Още в 8-ата минута футболистите на „скуадра адзура” поискаха дузпа, след като Аугистинсон не игра с топката и попречи на Пароло, който падна в наказателното поле. Испанският съдия Антонио Матеу Лаос не посочи бялата точка.

Пет минути по-късно и скандинавците имаха надежди, че ще получат 11-метров наказателен удар, след като Матео Дармиан игра с ръка в пеналта. В 29-ата минута шведите отново претендираха за дузпа при игра с ръка на Бардзали, но и в този случай испанският рефер си замълча, след което даде жълт картон на Форсберг заради бурната му реакция.