Аржентина спечели Купа "Адидас 2018", след като победи за втори път в рамките на 4 дни Мексико. Този път "гаучосите" надделяха с 2:0 на стадиона в аржентинския град Мендоса.

Домакините поведоха в резултата още във втората минута, когато Мауро Икради намери Ламела, той му върна и голмайсторът на Интер с хубав удар откри прониза вратаря на Мексико.

Вторият гол за Аржентина дойде в края на мача и бе дело на Пауло Дибала. Футболистът на Ювентус беше изведен зад защитата и отблизо не сбърка.

В друга интересна контрола Чили разгроми Хондурас с 4:1. С два гола за победителите се отчете Артуро Видал (8, 35-дузпа), а по един добавиха Алексис Санчес (61) и Николас Кастийо (84-дузпа). За Хондурас почетно се разписа Лопес в 40-ата минута.