Фаворитът Белгия срази у дома Русия с 3:1 на старта в група „I“ от квалификациите за Евро 2020.

Играчите на Роберто Мартинес демонстрираха по-голяма класа от съперника и напълно заслужено спечелиха първи три точки в групата. Юри Тилеманс (14) даде аванс на „червените дяволи“, но вратарят им Тибо Куртоа допусна гаф малко след това при владеенето на топката и позволи на Денис Черишев (16) да изравни. Белгия доминираше и в самия край на първата част получи дузпа, след като Жирков препъна Еден Азар (45-дузпа), а потърпевшият се разписа от бялата точка.

След почивката гостите играха много пасивно, а домакините стигнаха до още един гол, дело отново на Еден Азар (88) след пас на Миши Батшуай, който десетина минути по-рано бе нацелил страничната греда. В края на срещата креативният полузащитник на Русия Александър Головин беше изгонен с втори жълт картон след груб фаул.

По-рано днес в другите срещи от тази група Казахстан разби гостуващия тим на Шотландия с 3:0, а Кипър прегази аутсайдера Сан Марино с 5:0.

След три дни кипърците приемат Белгия, Казахстан е домакин на Русия, а Шотландия гостува на Сан Марино.