Съперникът на българския шампион Лудогорец в група „C” на Лига Европа Хофенхайм завърши 2:2 при визитата си на Байер (Леверкузен) в среща от втория кръг на германската Бундеслига.

„Аспирините” на два пъти повеждаха в резултата, но допускаха изравняване. Първият гол бе дело на Вендел (32-дузпа) и той остана единствен за първата част. Веднага след почивката обаче хърватинът Андрей Крамарич (47) изравни след пас на Сандро Вагнер. Радостта на гостите бе кратка, тъй като Карим Белараби (49) възстанови преднината на Байер след асистенция на Адмир Мехмеди.

Разписалият се при загубата от Ливърпул с 2:4 на „Анфийлд” през седмицата в реванш от плейофите на Шампионската лига Марк Ут (70) пък донесе точката за Хофенхайм след пас на Карем Демирбай. До края на срещата нямаше други попадения и двата тима разделиха по точка.

Хофенхайм има 4 точки в актива си, а в следващия кръг посреща Байерн. Леверкузен спечели първа точка за сезона и в третия кръг ще гостува на Майнц.

ВСИЧКИ ТРАНСФЕРИ В БУНДЕСЛИГАТА ОТ ЛЯТО 2017 - ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!