Байерн (Мюнхен) се поздрави с трети пореден минимален успех в Бундеслигата. Тимът на Юп Хайнкес се наложи с 1:0 като гост на Щутгарт в среща от 17-ия кръг на шампионата, като това е 13-а поредна победа за първенство на баварците над този съперник.

За последно Щутгарт е побеждава Байерн (Мюнхен) в мач от Бундеслигата на 27 март 2010, когато печели с 2:1 като гост.

Иначе днес домакините бяха много близо до това да избегнат загубата, но в 95-ата минута на мача Аколо пропусна дузпа.

Единственият гол в мача пък падна в 79-ата минута, когато Мюлер овладя в наказателното поле на Щутгарт и с шут с левия крак прати топката във вратата.

Във временното класиране Байерн е лидер с актив от 41 точки, на 11 пред втория Шалке 04. Щутгарт пък е 14-и със 17.