Световният шампион Германия се класира за Мондиал 2018 в Русия, където ще може да защитава титлата си от Бразилия през 2014 година. Бундестимът спечели с 3:1 при визитата си на основния преследвач Северна Ирландия и с пълен актив от 27 точки слд 9 кръга не може да бъде изпреварен на първото място в група „C”. Дори точката щеше да е достатъчна за играчите на Йоахим Льов, но те взеха пълния актив. Северноирландците ще останат втори в групата и най-вероятно ще играят допълнителен плейоф за класиране на световното първенство.

Германия игра в Белфаст без голяма част от звездите си като Мануел Нойер, Месут Йозил, Марио Гьотце, Сами Кедира и Тимо Вернер, но въпреки това записа безапелационен успех.

Още във 2-ата минута халфът на Байерн Себастиан Руди се разписа със силен шут извън наказателното поле, пращайки топката точно под гредата. Две минути по-късни вратарят Майкъл Макгавърн спаси удар на Сандро Вагнер, който в 18-ата минута засече центриране на Кимих, но уцели гредата. Три минути след това все пак Вагнер удвои аванса на гостите след асистинция на Томас Мюлер. Това бе негов четвърти гол с екипа на Бундестима. Минута по-късно дойде единствената голова ситуация за домакините, но вратарят Марк-Андре тер Щеген отрази шут на оставения непокрит Кори Еванс.

Германците диктуваха събитията на терена и след почивката, а в 86-ата минута Йошуа Кимих направи разликата класическа със силен шут от близка дистанция. В третата минута от добавеното време на мача Джош Магинис само оформи крайния резултат.

След успеха си Бундестимът има 27 точки. Северна Ирландия е на второ място с 19 точки.

В мач без значение от тази група Норвегия размаза като гост футболното джудже Сан Марино с 8:0. Още в 8-ата минута Давиде Симончини си вкара автогол. Последваха две попадения на Джошуа Кинг (15-дузпа, 17) и хеттрик на Мохамед Елионуси (40, 48, 69), а по веднъж се разписаха още Оле Селнес (59) и Мартин Линес (87). Така норвежците събраха 10 точки и излязоха четвърти в групата. Сан Марино си остава на дъното без нито една спечелена точка.