Българският нападател Георги Христов изигра нов силен мач за Тампа Бей Роудис. 32-годишният голмайстор вкара попадение и се отчете с асистенция при победата с 3:0 над Синсинати в 1/4-финалния плейоф на източната конференция на USL (второто ниво на футбола в САЩ).

В осмата минута Христов асистира на германеца Марсел Шефер, който откри резултата. Шампионът на Бундеслигата с Волфсбург вкара и втория гол за домакините - в 25-ата минута.

В 67-ата минута Георги Христов ознаменува силната си игра със страхотен гол за крайното 3:0.

В 74-ата българинът беше заменен, като при напускането на терена заслужено обра овациите на публиката. Бившият английски национал Джо Коул игра цял мач за Тампа Бей Роудис.

На 28 октомври Христов и съотборниците му ще спорят с втория отбор на Ню Йорк Ред Булс за влизане във финала на конференцията.