Актуалният световен шампион Германия завърши 1:1 с Испания в приятелска среща, която се игра на стадион "Есприт Арена" в Дюселдорф. Така немците записаха трето поредно равенство и продължиха серията си на 22 мача без поражение - 16 победи и 6 ремита. Испанците пък са без загуба от 17 официални срещи - 11 победи и 6 равенства.

Бундестимът и „Ла Фурия” предложиха интересен сблъсък, в който по-любопитните моменти бяха през първата част. Още в самото начало Родриго (6) откри резултата и изведе испанците напред след хитро подаване на магьосника с топката от Барселона Андрес Иниеста.

Гостите продължиха да доминират и на моменти дори натикваха германците в собственото им наказателно поле. Постепенно играчите на Йоахим Льов изравниха играта и пропуски направиха Йонас Хетор и Тимо Вернер. Все пак се стигна и до изравняване на резултата. Томас Мюлер (35) получи топката от Сами Кедира и реализира фамозен от гол от далечна дистанция. Нападателят на Байерн не остави никакви шансове за вратаря на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа.

След почивката темпото на игра спадна сериозно, като причина за това може би бе големият брой смени, направени в двата състав. В началото на полувремето Юлиан Дракслер отправи страхотен шут, пращайки топката в горния десен ъгъл, но Де Хеа спаси с една ръка. Двамата вратари направиха няколко добри спасявания. При едно заучено положение от фаул Тони Кроос центрира, а Матс Хумелс отправи удар с глава и топката срещна напречната греда.

Четвърт час преди края Диего Коста имаше добра възможност, но се забави и Джером Боатенг го блокира. До края на мача не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.