Напусналият Челси халф Сеск Фабрегас дебютира за Монако и игра цял мач при равенството 1:1 срещу Олимпик в Марсилия от 20-ия кръг на френската Лига 1. Испанският футболист обаче не блесна с изявите си.

Марсилци зарадваха феновете си на „Велодром“ още в самото начало с гол на Максим Лопес (13) след удар от далечна дистанция. „Монегаските“ обаче изравниха преди почивката с попадение на Юри Тилеманс (38).

През втората част в 51-ата минута Головин пропусна да даде преднина на Монако от изгодна позиция, а гол на Товен за домакините бе отменен след намесата на ВАР.

До края на мача пропуски направиха Сар и Товен за марсилци, които са девети с 28 точки. След равенството Монако остава на 19-а позиция с 14 точки.