Олимпик (Лион) спечели драматично с 2:1 при визитата си на Сент Етиен в дербито от 21-ия кръг на френската Лига 1 и измести съперника си от третата позиция. Така "хлапетата" подгониха "кучетата" от Лил и са само на 3 точки от тях.

Ромен Хамума (21) даде аванс на „зелените“ след подаване на Габриел Силва, а след почивката Набил Фекир (65-дузпа) изравни. Стигна се до късна драма, след като в последните секунди бившият нападател на Селтик Муса Дембеле (90+5) донесе трите точки за „хлапетата“, разписвайки се след пас на Лео Дюбоа.

След десетата си победа за сезона Лион се изкачи на трета позиция, измествайки от нея Сент Етиен, останал четвърти с 36 точки. „Хлапетата“ събраха 37 точки и са на 3 от втория Лил. Убедителен лидер в ПСЖ с 53 точки.

В друга среща от кръга Бордо надви у дома Дижон с 1:0 и излезе десети с 28 точки. Съперникът на жирондинци остана 18-и със 17 точки.