Носителят на Копа Либертадорес Гремио победи мексиканския Пачука с 1:0 след продължения и се класира за финала на световното клубно първенство в ОАЕ. В редовното време резултатът бе 0:0.

Първата част не предложи нищо интересно за зрителите, като пред нито една от двете врати нямаше сериозна голова ситуация.

Нещата не се промениха и след почивката, като феновете по трибуните се изнервиха окончателно и се появиха дори освирквания. След нулево равенство в редовното време логично последваха продължения.

Победният гол за бразилския тим реализира Евертон (95) още в първото от двете продължения след асистенция на Бруно Кортес.

На финала Гремио ще очаква победителя от другия полуфинален сблъсък между европейския клубен шампион Реал (Мадрид) и домакините от Ал Джазира. Мачът в Ал Аин е утре вечер от 19:00 часа българско време.