Перу и Венецуела завършиха при резултат 0:0 своя двубой от група "А" на Копа Америка. Срещата не се запомни с много достойнства и положения, а перуацните може да съжаляват повече, тъй като два пъти вкараха топката във вратата на Венецуела, но и в двата случая попаденията бяха отменени.

Още в 7-ата минута Кристофър Гонзалес вкара топката, след като тя бе рикоширала в гредата. Намеси се обаче ВАР, а попадението на Перу бе отменено заради засада. В последните минута на полувремето Куева имаше отличен шанс, но ударът му бе избит.

В средата на втората част отново гол на Перу бе отменен заради засада, но този път дори не се стигна до разглеждане с ВАР.

В 75-ата минута Венецуела остана с човек по-малко, след като за два жълти картона бе изгонен Луис Маго. Перуанците обаче така и не успяха да стигнат до заветното попадение и да се поздравят с успех.

Лидер в групата е Бразилия с 3 точки, а Перу и Венецуела са с по 1. Боливия загуби от домакините и е с 0 точки.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019