Воденият от Клаудио Раниери тим на Нант загуби у дома от втородивизионния Оксер с 3:4 и отпадна още на 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция. Конате (6), Сане (32) и Айе (34) дадоха сериозна преднина на гостите, а Томасон (38, 65) и Дюбоа (51) успяха да изравнят. В 70-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Лукас Лима получи директен червен картон, а Сангаре (76) класира Оксер за 1/8-финалите на надпреварата.

Друг тим от Лига 2 Бурж-Перона пък елиминира Тулуза след 2:0. Головете за домакините вкараха Курт и Бег (89). Титуляр за победителите бе бившият футболист на ЦСКА Кевин Кубемба, заменен в 65-ата минута. В 61-ата минута Юлиен от гостите бе изгонен с директен червен картон.

Каен пък успя да се спаси и отстрани петодивизионния Кане Русийон с 4:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1.