Националният отбор на Русия стартира битката си за класиране на Европейското първенство във Франция след две години с класическа победа 4:0 над аутсайдера Лихтенщайн.

Мартин Бючел си вкара автогол в 4-ата минута, а в 50-ата същото стори и Марио Фрик. Руснаците се възползваха от объркването у съперника и Дмитри Комбаров от дузпа в 54-ата и Артем Дзюба десет минути по-късно направиха резултата 4:0.

Домакинът на следващото Световно първенство ще гони максимално добро представяне в евроквалификациите и евентуално на турнира във Франция, след убийствените критики към тима и треньора Фабио Капело след тазгодишния Мондиал в Бразилия.

Италианският специалист засега се размина с поредните негативни отзиви за работата си и дискусии за намаляване на незаслужено високата според някои заплата.

От 21:45 часа са другите два мача от групата: Австрия – Швеция и Черна гора – Молдова.