Борусия (Дортмунд) се върна на върха на класирането на Бундеслигата след драматична победа над Волфсбург и издънка на Байерн в 27-ия кръг.

„Жълто-черните“ се наложиха с 2:0 като домакин на „вълците“, след като Пако Алкасер вкара два гола в самия край на мача. Испанецът откри резултата в 90-ата минута с точно изпълнение на фаул, а в четвъртата минута на добавеното време се разписа след асистенция на Джейдън Санчо.

В същото време Байерн направи 1:1 при визитата си на Фрайбург. Лукас Холер даде аванс на домакините още в деветата минута, когато се разписа с глава след центриране на Кристиан Гюнтер. В 22-ата минута Роберт Левандовски изравни с удар от воле при разбъркване в наказателното поле.

Така Борусия излезе начело в класирането с 63 точки, две повече от Байерн. Само след седмица битката за първото място ще се решава в директен спор между двата отбора. На 6 април баварците приемат тима от Дортмунд на „Алианц Арена“.