Борусия (Дортмунд) записа победа и в първата си контрола в САЩ за лятото, след като се наложи с 3:1 над Сиатъл Саундърс пред 38 000 зрители в Сиатъл.

Треньорът на „жълто-черните“ Люсиен Фавър изненада и пусна резервите от началото на мача, а четирите нови попълнения за общо 77 милиона евро Матс Хумелс, Юлиан Бранд, Торган Азар и Нико Шулц останаха на пайката.

Въпреки това Борусия взе аванс с гол на Маруис Волф, който в 37-ата минута се разписа с удар от 20 метра. В 50-ата минута с прехвърлящ удар Пако Алкасер удвои.

Пет минути по-късно защитникът Джонатан Кембъл върна едно попадение за Сиатъл с глава. Джейдън Санчо оформи крайния резултат в 77-ата минута след самостоятелен пробив.

В събота рано сутринта българско време Борусия (Дортмунд) се изправя в поредна контрола на американска територия срещу победителя от Шампионската лига Ливърпул.

Борусия (Дортмунд): Бюрки, Пишчек (46-Герейро), Топрак (62-Загаду), Морей (62-Шулц), Балерди (62-Хумелс), Гьотце (62-Ройс), Вайгъл (62-Витсел), Рашл (62-Санчо), Ферай (33-Рейна, 62-Бранд), Алкасер (62-Азар), Волф (62-Дилейни)