Българският нападател на “Старата Дама” от Берлин Валери Домовчийски влезе в игра на мача в Дъблин в 65-ата минута, когато замени бразилеца Рафаел. През първото полувреме нямаше кои знае колко голови положения. Домакините от Сейнт Патрик се опитаха да отбележат бързо гол, но това не им се удаде през всичките първи 45 минути. В 31-ата минута Демпси стреля опасно с глава, но вратарят на гостите Дробни парира удара на ирландеца. В последната минута на тази първа част пък Лустенбергер игра с ръка в наказателното поле на Херта, но главният съдия отсъди ъглов удар. След почиквта в 47-ата минута стражът на домакините Райън боксира опасен удар на Сисеро. В 52-ата минута Воронин изкочи очи в очи с ирландския вртатар, но стреля високо над напречната греда. В 60-ата минута Фейхи от домакините стреля с левия крак, но нацели само страничната греда. С приближаването на края на мача гостите се прибраха в собственото наказателно поле и трябваше да треперят до последната минута, за да не получат гол.  В 75-ата минута Демпси също нацели страничната греда, а в 87-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена заради дирекрния червен картон на Линч.

СЕЙНТ ПАТРИК - ХЕРТА 0:0 (0:2 общ резултат)

В друга изтеглена за вторник среща от първия кръг на Купата на УЕФА руският гранд ЦСКА Москва се наложи с минималното 1:0 над хърватския Славен Белупо. Единственото и победно попадение за московчани в тази среща-реванш бе дело на Андрей Березутцки в 37-ата минута. В първата среща руските “армейци” бяха победили Славен Белупо в Хърватия с 3:1 и на практика си бяха решили изхода от сблъсъка. Така ЦСКА продължава напред в груповата фаза на надпреварата с общ резултат от двата мача 4:1.

Жребият за груповата фаза в турнира за Купата на УЕФА ще се тегли на 7 октовмри в швейцарския град Нион.

ЦСКА МОСКВА - СЛАВЕН БЕЛУПО 1:0 (4:1 общ резултат)

1:0 Андрей Березутцки (37). /БЛИЦ