Българският национал Кирил Десподов направи силен мач и вкара два гола за Каляри при победата с 5:0 над Виченца в контролна среща.

Първото си попадение Десподов вкара в 16-ата минута, когато при удар от границата на наказателното поле топката се отби в крак на защитник и влезе в мрежата. Само минута по-рано Жоао Педро беше открил резултата от дузпа.

В 34-ата минута Кирил Десподов покачи на 3:0. Той беше точен с пета, след като триково засече ниско центриране на Паяц отляво. Веднага след това българинът отстъпи мястото си на Хан.

„Много съм щастлив, че вкарах два гола“, написа Десподов на профила си в „Инстаграм“.

В края на мача Каляри стигна до нови два гола, които бяха реализирани от Рагацу и Паволети в последните пет минути на срещата.