Чудо във футболното първенство на Турция е все по-малко вероятно да се случи и Истанбул Башакшехир да стане шампион. Тимът, който бе противник на Лудогорец в групите на Лига Европа през есента, само допреди няколко кръга бе лидер пред всички грандове. В последните си пет мача обаче отборът допусна две загуби и вече е на трето място макар и само на точка от лидера Галатасарай.

„Чим Бом“ победи именно Истанбул Башакшехир в дербито за върха с 2:0 в последния кръг. Мариано изведе домакините напред в резултата в 60-ата минута, а звездата на гостите Емануел Адебайор си вкара автогол в последната минута.

Така Фатих Терим-Императора изведе Галатасарай на върха с 60 точки. Следват Бешикташ и Истанбул Башакшехир с по 59, Фенербахче е с 57. След два кръга Галатасарай приема Бешикташ в последното дерби за сезона.