Winbet - на един клик разстояние! (18+)
Аржентина се класира на полуфинал за Копа Америка, където ще мери сили с Бразилия. "Гаучосите" стигнаха до мача със "селесао", след като на 1/4-финалите на "Маракана" елиминираха Венецуела с победа 2:0.

Първият гол в двубоя бе дело на Лаутаро Мартинес, който отбеляза в 10-ата минута, а в 74-ата Ло Селсо сложи точка на спора.

Спорът с Бразилия за финала е идната сряда на стадион "Минейрао" в Бело Оризонте.

Днешната среща започна с изключителен натиск на Аржентина и след няколко пропуска, се стигна до гол. Агуеро стреля опасно в наказателното поле, а топката мина по пътя на Лаутаро Мартинес, който с пета я отклони в мрежата на Фаринес.

В следващите минути отново "гаучосите" бяха по-активният тим и се стигна до ситуация, при която пожелаха дузпа. Съдията обаче прегледа ВАР и прецени, че такава няма.

В 20-ата и 27-ата минута имаше претенции и от двата тима за наказателни удари, но отново след преглед на ВАР системата, такива не бяха отсъдени.

До края на полувремето гол така и не падна.

Втората част започна с много чисто положение за Аржентина, но изстрелът на Лаутаро Мартинес срещна напречната греда.

Така се стигна до 65-ата минута, в която отново имаше претенции за дузпа. Венецуелците пожелаха 11-метров наказателен удар, но такъв отново не бе отсъден след ВАР от помощник-съдиите.

В 71-ата минута едва не се стигна до изравняване, като много опасен шут бе спасен от Армани.

"Гаучосите" решиха всичко в двубоя в 74-ата минута. Фаринес не успя да отрази по най-добрия начин изстрел на Агуеро, а Ло Селсо се оказа най-близо и вкара топката в опразнената врата.

До края Венецуела натисна Аржентина, но Меси и компания се бранеха добре и успяха да задържат преднината си, за да триумфират в дуела.
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019

Венецуела - Аржентина 0:2
0:1 Лаутаро Мартинес (10'), 0:2 Ло Селсо (74')
Съдия: Вилмар Ролдан (Чили)
Стадион: "Маракана" (Рио де Жанейро)

Image result for venezuela flagВенецуела: Вуйкер Фаринес, Ихон Чанселор, Роберто Росалес (83Луис Сейхас), Роналд Хернандез, Жуниор Морено, Луис Маго (56Йеферсон Сотелдо), Томас Ринкон, Янхел Ерера, Дарвин Мачис (71Хосеф Мартинес), Хон Мурило, Хосе Саломон Рондон
Резерви: Рафаел Ромо, Гратерол, Ролф Фелтшер, Джеферсон Саварино, Джордан Осорио, Анор Хуанпи, Йеферсон Сотелдо, Луис Сейхас, Хосеф Мартинес, Фернандо Аристегуета

ArgentinaАржентина: Франко Армани, Герман Пецела, Маркос Акуня(68Джовани Ло Селсо), Николас Отаменди, Николас Талиафико, Хуан Фойт, Леандро Паредес, Родриго Де Паул, Лаутаро Мартинес (64Анхел ди Мария), Лионел Меси, Серхио Агуеро (85Пауло Дибала)
Резерви: Хуан Мусо, Маркезин, Милтон Каско, Рамиро Фунес Мори, Саравия, Анхел ди Мария, Гуидо Пизаро, Гуидо Родригес, Джовани Ло Селсо, Роберто Перейра, Пауло Дибала, М.Суарес