Бразилия победи Уругвай с 1:0 в приятелска среща, която се игра на стадиона на Арсенал „Емиратс“ в английската столица Лондон. Неймар (76-дузпа) вкара единствения гол.

Селесао бе по-активният тим в началото и първо удар на Неймар от фаул бе спасен от вратаря Кампаня, а в 11-ата минута гол на звездата на ПСЖ не бе признат заради засада. Постепенно „урусите“ също погледнаха по-сериозно в атака и удар на Луис Суарес бе отразен от вратаря Алисон, който спаси и шут на Кавани в края на полувремето.

Четири минути след почивката Алисон отново се намеси след удар от фаул на Суарес. След това бразилците взеха инициативата в 75-ата минута получиха дузпа, след като Диего Лаксалт изрита съперник. Неймар пък не сгреши от бялата точка за 1:0.

В 82-ата минута Неймар центрира за Ричарлисон в наказателното поле, но нападателят на Евертън пропусна отблизо да удвои преднината на Бразилия. Все пак играчите на Тите записа пети пореден успех, а за „урусите“ това е трето последователно поражение в контроли.