Валери Божинов игра 12 минути при тежкото поражение на Лозана с 2:5 при гостуването на Тюн в среща от 5-ия кръг на швейцарското първенство.

Българският нападател се появи в игра в 78-ата минута при резултат 2:4 на мястото на Гонсало Сарате, но не съумя да помогне на тима си да избегне поражението.

През първото полувреме нещата не изглеждаха толкова зле за Лозана. Тюн поведе с 2:0 с голове на Соргич в 5-ата и Шпилман в 30-ата минута, но гостите изравниха с попадения на Роша в 41-ата и Марджиота в 43-ата минута.

Второто полувреме обаче домакините бяха по-добрият тим и с голове на Шпилман в 60-ата, Рап в 73-ата и Хунцикер в 90-ата минута безапелационно взеха победата.

Така Лозана продължава да не може да запише първия си успех от началото на сезона и със само 1 спечелена точка се намира на последното 10-то място в класирането. Тюн пък се изкачи до 6-ата позиция със 6 точки. Водач е Цюрих с 11 точки в актива си.