Борусия (Мьонхенгладбах) разпиля с 5:1 Вердер (Бремен) в домакинството си от 20-ия кръг на Бундеслигата и остави гостите в зоната на изпадащите. Ларс Щиндл, на два пъти Андреас Кристенсен, Рафаел и Ховард Нордтвайт бяха точни за домакините. Клаудио Писаро вкара почетното попадение за „бременските музиканти”. Именно перуанецът ще помни най-дълго двубоя, тъй като той бе под №400 за него. Той стана и чужденецът с най-много участия в германския шампионат.

Ларс Щиндл откри в 12-ата минута след като засече на дузпата асистенция на пробилия отдясно Торган Азар – 1:0.

Преднината за Борусия набъбдна до 3:0 с два гола на Андреас Кристенсен. Той се разписа първо в 30-ата минута след като топката щастливо стигна до него, преминавайки през куп от защитници, при асистенция на Махмуд Дахауд. След подновяване на играта норвежецът тотално отказа Вердер за нещо от този двубой, забивайки с глава след центриране от корнер трето попадение.

Бременци все пак върнаха един гол чрез Клаудио Писаро, който бе точен от дузпа в 56-ата минута.

В 70-ата минута и Борусия получи право на наказателен удар, което Рафаел реализира.

В 88-ата минута Ховард Нордтвайт с топовен фронтален изстрел от 30 метра оформи крайния резултат.

Борусия временно се изкачи на четвърто място в класирането с мач повече и 32 точки. Вердер остана на 16-то място с 19.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!