Бившият нападател на Ботев (Пловдив) Стивън Петков дебютира за Фейрензе. Той се появи в игра като резерва в 67-ата минута при равенството 1:1 срещу Авеш от 17-ия кръг на португалския елит.

Домакините поведоха с гол на Луиш Фарина (43), а Адолфо Валенсия (64) изравни и донесе точката за Фейрензе.

Равенството не донесе голяма полза на двата тима, които продължават да са в зоната на изпадащите. Файрензе заема 16-о място с 13 точки, а Авеш е 17-и с 12 точки.

23-годишният таран бе привлечен в Ботев през есента на 2017 г., като за сезон и половина с жълто-черния екип записа 48 официални участия, в които отбеляза 25 попадения. По време на престоя си в Ботев Стивън се отличи с висок процент ефективност пред гола, като бележеше попадение на средно около 100 игрови минути.