Българският футболист Стивън Петков изпадна от португалския елит, след като тимът му Фейрензе записа домакинска загуба с 0:2 от Брага в мач от 30 кръг.

Така клубът от Санта Мария да Фейра загуби и математическите си шансове за оцеляване. Петков започна на пейката, но в 66-ата минута се появи на мястото на Тиаго Мескита. В този момент резултатът беше 1:0 в полза на гостите след гол на Франсержо веднага след почивката. Рикардо Орта оформи крайния резултат в 76-ата минута.

Фейрензе е на последното 18-о място в класирането с 15 точки, а до края на сезона има само 4 кръга. Тимът има само две победи през сезона, постигнати през август. Брага е на четвърта позиция с 64 точки, на три зад третия Спортинг (Лисабон).