Бившият защитник на Славия Стефан Велков вкара победния гол за Ден Бош с 1:0 при визитата на втория тим на ПСВ Айндховен в среща от 12-ия кръг на Първа дивизия, която всъщност е второто ниво на холандския футбол.

Велков игра цял мач и получи жълт картон в 38-ата минута, а след почивката в 81-ата минута се разписа с глава и донесе трите точки за „драконите“ от Хертогенбош. Преди това срещата бе равностойна, а домакините удариха греда.

Младежкият национал на България вкарва втори гол в Холандия, след като през септември се разписа и срещу елитния Хераклес при домакинската загуба на Ден Бош с 1:2 в среща от турнира за купата на страната.

След шестия си пореден успех „драконите“ са четвърти с 25 точки и изостават на 2 от лидера Спарта (Ротердам), а между тях са Го Ахед Ийгълс и Твенте с по 26. Вторият тим на ПСВ Айндховен е 11-и с 16 точки.