Безредици избухнаха по трибуните на „Арена Национал“ в Букурещ на европейската квалификация между Румъния и Унгария. Мачовете между двете съседни държави обикновено са белязани от проблеми с феновете и този път не се размина без това.

Жандармерията в румънската столица евакуира част от румънските фенове, настанени в първия пръстен на стадиона, които участваха в сбиване с властите. Към униформените летяха седалки и бомбички. Жандармеристите отговориха със сълзотворен газ и сила, в резултат на което имаше много ранени фенове.

Мачът между националните отбори на Румъния и Унгария от Група „F” завърши при резултат 1:1. Раул Русеску даде аванс на домакините точно преди почивката, когато завърши атака преминала през Лучиан Сънмъртеян и Разван Раз.

Осем минути преди края на редовното време Балаш Джуджак изравни резултата. Той се разписа с точно изпълнение на пряк свободен удар, при който топката мина край стената и влезе в десния ъгъл на вратата въпреки усилията на вратаря Чиприян Татарушану.

Румъния – Унгария 1:1
1:0 Раул Русеску (45), 1:1 Балаш Джуджак (82)

снимка: REUTERS