Байерн разгроми Шахтьор (Донецк) със 7:0 в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Първата среща в Украйна завърши 0:0 и по този начин баварският колос се класира за четвъртфиналите на турнира. Мачът започна кошмарно за гостите, които още в 4-ата минута останаха с човек по-малко на терена и губеха с 0:1.

Домакините организираха опасна атака, Марио Гьотце получи топката в наказателното поле, където беше повален от Александър Кучер – дузпа! Зад топката застана Томас Мюлер и хладнокръвно откри резултата – 1:0 за Байерн! Футболистите на Мирча Луческу така и не излязоха от шока до почивката, а опасните положения пред вратата на Андрея Пятов се заредиха едно след друго. Румънският треньор се принуди да вади бразилеца Тайсон, а на него място вкара Сергей Кварцов, за да запълни „дупката” оставена в защита от Кучер. В 24-ата минута само гредата спаси Шахтьор след шут на Роберт Левандовски. Преди това обаче Ариен Робен получи контузия в бедрото и трябваше да напусне принудително игрището. На него място влезе Роде.

В 34-ата минута всичко беше решено. Пятов отрази силен удар на Левандовски от упор, но оставеният непокрит Джером Боатенг отблизо довкара топката в мрежата за 2:0. След почивката тоталната доминация на баварците продължи. Още в 50-ата минута резултатът стана 3:0. След ювелирна акция се разписа Франк Рибери. Секунди по-късно в прегръдките на съотборниците си попадна и Томас Мюлер. Рибери проби отляво и опита нещо средно между удар и подаване. Пятов изби топката, но точно на пътя на Мюлер и той от точката на дузпата вкара за 4:0. В 63-ата минута пробив по дясното крило на Рафиня завърши с центиране и точен изстрел с глава в мрежата на Холгер Бадщубер – 5:0!

Четвърт час преди края остана време и Левандовски да се разпише. Полякът овладя перфектно дълъг пас, надбяга защитата, излезе сам срещу Пятов и го преодоля за 6:0.

В 88-ата минута поредната бърза атака на домакините свари неподготвена отбраната в оранжево. Гьотце получи топката около границата на пеналта и с премерен шут прониза безпомощния Пятов – 7:0 за Байерн!

От 20 случая, в които Байерн е стигал до равенство в първия мач в елиминации, е продължавал напред 18 пъти. Байерн обаче спечели едва два от последните си шест мача от елиминации в Шампионската лига (2 равенства и 2 загуби).

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

(в първия мач 0:0)
1:0 Томас Мюлер (4-дузпа), 2:0 Джером Боатенг (34), 3:0 Франк Рибери (50), 4:0 Томас Мюлер (51), 5:0 Холгер Бадщубер (63), 6:0 Роберт Левандовски (75), 7:0 Марио Гьотце (88)